WhatsApp Image 2024-01-29 at 15.22.30

Sivil Alan Araştırmaları Derneği’nde gönüllü olmak ister misin?

İstanbul’daki ofisimizde çalışmalarımıza bizimle birlikte katkı sağlamak isteyen gönüllülerimizi arıyoruz!

Eğer sen de öğrenci hareketinin desteklenmesi, görünürlüğünün artırılması, raporlanması, haberleştirilmesi, geliştirilmesi gibi alanlarda deneyim kazanmak ve haber, yazı, çeviri, iletişim, organizasyon gibi birçok yolla bu çalışmalara destek vermek istiyorsan haftanın belirlediğin bir gününü ofisimizde geçirmek için gönüllü olabilirsin.

Gönüllülüğün sivil alanın genişlemesi için ne kadar kıymetli olduğunu biliyoruz ve bu bağlamda gönüllü yapılan çalışmalarda emek sömürüsünün önlenmesi amacıyla hareket ediyoruz. Güvenli bir alan oluşturarak birlikte öğrenirken, gönüllülerin haftalık çalışma saatlerini titizlikle planlanıyor, ilgi ve becerilerini geliştirebilecekleri alanlar yaratırken de emeklerinin her alanda görünür olmasına önem veriyoruz. Düzenlediğimiz etkinliklere katılım konusunda gönüllülerimize de öncelik veriyoruz.

Bu formu doldurarak başvuru yapabilirsin.

*Lisans öğrencilerinin başvuruları önceliklendirilecektir.

**Gönüllülerin yol ve yemek masrafları karşılanacaktır. Başvuranların, bir yıl boyunca haftanın kendi belirledikleri bir günde düzenli olarak gelmesi beklenir.

*** İki kişinin gönüllü başvurusu kabul edilecek ve sonuçlar için e-posta adresiniz üzerinden iletişime geçilecektir.

Biz Kimiz?

Sivil Alan Araştırmaları Derneği olarak 2018 yılından beri “Kampüste ve her yerde ifade, örgütlenme ve toplanma özgürlüğü!” sloganıyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Öğrenci hareketinin güçlendirilmesi ve öğrencilerin desteklenmesi amacıyla; işitsel ve yazılı araçlarla mücadelenin görünürlüğünün artırılması, öğrenci gündeminin takibi ve raporlanması, öğrenci davalarına destek verilmesi ve davaların izlenmesi, öğrenci haklarının geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması gibi birçok kapsamda çalışmalar yürütüyoruz. Topluluk, kulüp, dernek, inisiyatif, demokratik kitle örgütü, sivil toplum örgütü gibi her türlü öğrenci örgütlenmesiyle ve aktivist öğrencilerle beraber çalışıyoruz.

Geçen seneki gönüllülerimizin görüşlerini aktardığı, deneyimlerini paylaştığı yazı için:

tr_TRTurkish
tr_TRTurkish