F1epvMYWcAAQ1ii

YKS Sonuçlarının Ardından Tercih Dönemi Dayanışması

Geçtiğimiz gün açıklanan YKS sonuçlarından sonra üniversitelerdeki öğrenci toplulukları ve dayanışmaları tercih yapacak gençlere destek oluyor! Birçok üniversite kulübü ve dayanışması, sosyal medya hesapları üzerinden tercih sürecindeki aday öğrencilerin sorularını cevaplamak için çalışmalar başlattı. Bunun yanı sıra çeşitli dayanışma grupları deprem bölgelerindeki aday öğrencilere destek olabilmek için deprem bölgelerinde de buluşmalar düzenlediğini duyurdu.

Bazı üniversite kulüpleri ve dayanışmalarının paylaşımlarını sizler için derledik:

Lavender LGBTiQ+

“Tercih döneminde İzmir ve Ege Üniversitesi ile ilgili aklında oluşan tüm sorular için bir DM uzağındayız aşkım! Instagram, Twitter ve mail adreslerimiz görselde bulunmakta. Ayrıca bio’muzda bulunan linkt.ree linkinden de kolaylıkla ulaşabilirsin.”

Abluka

“Hukuk Fakültesi öğrencileri olarak yeni sıra arkadaşı adaylarımıza sesleniyoruz: İzmir, Ankara ve İstanbul’daki fakülteler hakkında bilgi almak, bölümle ilgili sorularınızı cevaplamak için bir DM uzaktayız!”

Demir Leblebi – Üniversiteli Kadın Fanzini

“2023 YKS Sonuçları #acıklandı | Üniversiteli kadınlar ve LGBTİ+’lar olarak; kadın üniversitesi projesine, eril akademiye, homofobiye ve erkek şiddetine karşı güvenli kampüsler isteyerek yan yana geliyoruz.”

Politik Baykuş – Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Politik Haber Portalı

“Üniversiteye az kaldı, şimdi sıra tercih zamanında! Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi ile ilgili merak ettiğin, sormak istediğin her şey için bizim ile iletişime geçebilirsin!”

Hergele Postası – İstanbul Üniversitesi Haber Portalı

“İstanbul Üniversitesi öğrencileri olarak, 24-25-26 Temmuz tarihlerinde yapılacak tercih günlerinde aday arkadaşlarımızla birlikte kampüsü geziyoruz. Sen de bizimle birlikte kampüsü tanımak, bir çayın muhabbetinde dostluğu demlemek istersen DM’de buluşalım :)”

Marmara Öğrenci Dayanışması

“YKS sonuçları açıklandı. Marmara Üniversitesi’ni tercih etmeyi düşünen arkadaşlarımız için üniversiteliler olarak dayanışmayla buradayız.  Soruların varsa DM’de seni bekliyoruz.”

“Selam! Marmara Üniversitesi öğrencileri olarak bugünden itibaren #Hatay‘dayız. Tercih yapmayı düşünen ve sınava hazırlanan arkadaşları #Antakya #Defne ve #Samandağ‘da gerçekleştireceğimiz buluşmalara bekliyoruz.”

İTÜ Öğrenci Dayanışması

“Sevgili arkadaşlar. Tercih döneminde İTÜ’yle ilgili sorularınızı cevaplamak için DM’deyiz, bekleriz…”

Direnişin Renkleri

“İzmir YKS sonuçlarının açıklanmasıyla tercih dönemi de gelmiş bulunuyor lubunya! Biz LGBTİ+ların üniversite tercihi yaparken göz önünde bulundurması gereken başka şeyler de var, biliriz. Bu yüzden aklındaki her soru için yukarıda yazan numaradan bize ulaşabilirsin.”

Kuir Uşak

“Merhaba lubunya! Tercih döneminde Uşak hakkındaki sorularını bekliyoruz!”

Üniversiteli Dayanışma Ağı

Tercih yapacak arkadaşlarımıza çağrımız var!

Üniversiteye dair sorularını üniversitelilerden dinlemek için formu doldur. Aklına takılanları anlatalım, tercihini beraber yapalım.

tr_TRTurkish
tr_TRTurkish