Fv1izngWAAQl2S_

Okan Üniversitesi öğrencileri: “Öğrencini dinle, sınavı ertele!”

Okan Üniversitesi öğrencileri, yüz yüze sınav kararını protesto etmek ve taleplerini iletmek üzere Rektörlük önüne yürüdü.

Okan Üniversitesi, bu dönemin final sınavlarını 16-29 Mayıs tarihleri arasında yüz yüze yapma kararını geçtiğimiz günlerde duyurmuştu. Öğrenciler, yurtların hala kapalı olduğunu, bu kararın şehir dışında ve 6 Şubat depremlerinde zarar gören bölgelerde bulunan öğrencileri mağdur ettiğini ifade ederek bu karar itiraz etti. Ayrıca derslerin online, sınavların yüz yüze yapılmasının da adil olmadığını söyleyen öğrenciler, sosyal medyada #OkanFinalleriOnlineYap etiketiyle ses çıkardı.

Öğrenciler Rektörlükle görüşmek ve taleplerini iletmek üzere dilekçe topladı ancak bir geri dönüş alamadılar.

Öğrencilerin talepleri şöyle:

1- Deprem afetini yaşadığımız eğitim döneminde dersler online olurken final sınavlarının yüz yüze yapılması kararından geri dönülmesi.
2- Oluşturulan takvimde 16-29 Mayıs tarihlerine denk gelen final sınavlarının ertelenmesi.
3- Depremzede öğrencilerin barınma ve yol masrafı problemlerine çözüm getirilmesi.

Görüşme taleplerini ve dilekçelerini yeniden iletmek üzere bugün kampüste buluşan öğrenciler, “Öğrencini dinle, sınavları ertele!” sloganlarıyla Rektörlük önüne yürüdü. Rektörlük önünde bir basın açıklaması gerçekleştiren öğrenciler taleplerini kamuoyu önünde bir kez daha açıkladı.

tr_TRTurkish
tr_TRTurkish