WhatsApp Image 2021-12-29 at 15.35.05

ODTÜ Öğrencisine Verşan Kök’e Hakaret Ettiği Gerekçesiyle 8 Ay Hapis Cezası

Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) öğrencisi Tunahan Gözlügöl, ODTÜ kayyum rektörü Verşan Kök’e hakaret ettiği gerekçesiyle denetimli ertelemeli 8 ay hapis cezası aldı. Daha önce de attığı tweetler ve siyasihaber.org’a yazdığı “Rektörünüzü nasıl bilirdiniz?” yazısı gerekçesiyle kınama cezası verilmişti. Konuyla alakalı daha önce hazırladığımız “ODTÜ Öğrencisine ‘Yazılı Eylem’ Cezası: ‘Rektörünüzü Nasıl Bilirdiniz?’” isimli haberimize buradan ulaşabilirsiniz. Yakın zamanda ise Kavaklık’a dökülen asfaltı eleştirmesinden dolayı bir hafta uzaklaştırma cezası verildi.

“ Husumetim, Berke ve Perit’i hapseden kayyumlara karşıdır “

Verilen hapis cezasını ve disiplin soruşturmalarını derneğimize değerlendiren Gözlügöl, Verşan Kök’ün kendisine muhalif olmasından kaynaklı kişisel bir husumet beslediğini vurgulayarak şunları söyledi:

Daha önce defalarca attığım tweetlerden soruşturma geçirdim hatta birisi yazdığım ‘Rektörünüzü nasıl bilirdiniz?’ yazımdan kınama almıştım. Bütün bunların hepsi kayyum Verşan’a hakaretten açıldı. Artık kayyum bana karşı kişisel husumet geliştirdi. Bu defa da aylarca direndiğimiz Kavaklık’a asfalt döktükleri için işin kendisine serzenişte bulundum. Okul soruşturma açtı ve soruşturmadan bir hafta uzaklaştırma cezası aldım. Hıncını alamamış olacak ki bir de dava açtı ve ondan da denetimli ertelemeli 8 ay hapis cezası aldım. Yani eğer denetim sürecimde hüküm giyersem 8 ay hapis yatacağım. Bu kayyum için kişisel husumet olsa da ben politik bir husumet geliştiriyorum. Husumetim, Berke ve Perit’i hapseden kayyumlara karşıdır ve bizle kayyumlar gidip işgal ettikleri her alan özgürleşinceye kadar da direneceğiz. Ne soruşturmalar ne de cezalar bizleri yıldıramaz.”

tr_TRTurkish
tr_TRTurkish