WhatsApp Image 2021-11-03 at 16.36.35

Öğrenci Aktivistler için Yurt Dışında Staj İmkanı

Öğrenci hakları, kampüste ifade ve toplanma özgürlüğü alanında çalışmalarını sürdüren Sivil Alan Araştırmaları Derneği, Freedom House iş birliği ile genç öğrenci aktivistleri uluslararası sivil toplumla buluşturuyor! Bu kapsamda, seçilen 3 öğrenciye Avrupa’da bulunan insan hakları alanında önde gelen uluslararası sivil toplum kuruluşlarında 1 ay boyunca masraflarının tamamının karşılandığı staj imkanı sunulacaktır.

Başvurmak için İngilizce hazırladığınız özgeçmişinizi ve motivasyon mektubunuzu 17 Kasım 2021 saat 18:00’e kadar info@civicspacestudies.org adresine “Staj Başvurusu” ismiyle gönderebilirsiniz. Motivasyon mektubu ve özgeçmiş en fazla 2’şer sayfa uzunluğunda ve PDF formatında olmalıdır. Gönderdiğiniz dosyaların ismi sizin isim-soyadınızdan oluşmalıdır. Katılım 18 yaşından büyük tüm öğrencilere açıktır. Sınıf, cinsel yönelim, toplumsal cinsiyet kimliği, etnik köken, dini inanış ve dil gibi farklı nedenlerle ayrımcılığa ya da eşitsizliğe maruz kalan adayların katılımı desteklenmektedir.  

Motivasyon mektubunuzda stajı neden yapmak istediğinizi, öğrenci hak mücadelesi ile ilgili geçmiş deneyimlerinizi, genç bir aktivist olarak gelecekte bu stajdan edineceğiniz deneyimleri nasıl kullanacağınızı anlatmanız beklenmektedir. Öğrencilerin ülkedeki hak savunucularının gündemi ve küresel ölçekteki aktivizm gündemine dair fikir sahibi olması aranan kriterler arasındadır. Tüm katılımcıların gezi tarihinden önce COVID-19 salgınına karşı aşılarını tamamlamış olmaları gerekmektedir. Başvuruların değerlendirilme sürecinde adaylarla İngilizce mülakat yapılacaktır. Bağımsız bir kurul tarafından seçilen adaylar e-posta ile bilgilendirilecektir ve sayfamızdan duyurulacaktır.

tr_TRTurkish
tr_TRTurkish