Adsız (Web sitesi)

Öğrenci Aktivistler Uluslararası Sivil Toplumla Buluşuyor!

Öğrenci hakları ve kampüste ifade ve toplanma özgürlüğü alanında çalışmalarını sürdüren Sivil Alan Araştırmaları Derneği öğrenci aktivistleri uluslararası sivil toplumla buluşturuyor!

Aktivist öğrencilerin, Avrupa Konseyi ve Parlamentosu, uluslararası hak örgütleri ve sivil toplum örgütlerinin Brüksel ve Strazburg’daki ofislerinin ziyaret edileceği bir gezi düzenlenecek. Uluslararası dayanışma ve deneyim aktarımına aracı olması hedeflenen beş günlük gezinin Ekim ayı içinde düzenlenmesi planlanmaktadır. Gezide aktivist öğrencilere:

  • Avrupa Birliği kurumlarının ve uluslararası sivil toplum örgütlerinin yapısına, çalışmalarının kapsamına, yetki alanlarına ve yükümlülüklerine; küresel çapta ifade özgürlüğünün önündeki engellere ve bunlarla baş etme yollarına; uluslararası dayanışma ağları örmenin yollarına dair karşılıklı deneyim aktarımına yer verilecektir.

Öğrencilerin tüm masraflarının karşılanacağı uluslararası gezi için 10 katılımcı seçilecektir. Başvurmak için aşağıda yer alan formu motivasyon mektubunuzu da ekleyerek 19 Haziran 2023 saat 18:00’e kadar doldurmanız gerekmektedir.  Motivasyon mektubunuzda geziye neden katılmak istediğinizi, gezinin içeriğiyle ilgili olabilecek geçmiş deneyimlerinizi, genç bir aktivist olarak gelecekte bu geziden edineceğiniz deneyimleri nasıl kullanacağınızı anlatmanız beklenmektedir. Öğrencilerin ülkedeki hak savunucularının gündemi ve küresel ölçekteki aktivizm gündemine dair fikir sahibi olması aranan kriterler arasındadır. Geziye katılım için İngilizce bilme şartı aranmamaktadır.

 Başvuruların değerlendirilme sürecinde adaylarla mülakat yapılacak ve seçilen adaylar Temmuz ayında e-posta ile bilgilendirilecektir.

*Katılım 18 yaşından büyük tüm öğrencilere açıktır. Sınıf, cinsel yönelim, toplumsal cinsiyet kimliği, etnik köken, dini inanış ve dil gibi farklı nedenlerle ayrımcılığa ya da eşitsizliğe maruz bırakılan adayların katılımı desteklenmektedir.   

**Gezi boyunca ziyaret edilecek kurum ve kişilere dair ayrıntılı bilgi katılımcılar seçildikten sonra duyurulacaktır.

Formu doldurmak için tıklayınız.

tr_TRTurkish
tr_TRTurkish