358

Pandemi Sonrası Kampüslerde Örgütlenme Özgürlüğünün İzlenmesi Anketine Katılım Çağrısı

Sivil Alan Araştırmaları Derneği olarak, “Pandemi Sonrası Kampüslerde Örgütlenme Özgürlüğünün Öğrenci Kulüpleri/Toplulukları Üzerinden İzlenmesi Araştırması” kapsamında, kampüslerde öğrencilerin örgütlenme özgürlüğü önündeki engelleri/ihlalleri saptayabilmek ve bu ihlallerin eğitim hakkına yönelik etkisini izleyebilmek amacıyla anket düzenliyoruz. Bu çalışma ile Türkiye’deki üniversite öğrencilerinin, topluluklar ve kulüpler üzerinden bir sivil alan olan kampüslerde örgütlenme özgürlüğüne erişimlerini değerlendirmeyi, öğrencilerin örgütlenirken karşılaştıkları güçlükleri ve ihtiyaçları saptamayı amaçlıyoruz. Anketin sonucunu ise bir rapor hazırlayarak, kamuoyuyla paylaşacağız.

Anket 18 yaş üzeri, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan ve  kampüste öğrenim gören öğrencilere açıktır ve ortalama 15 dakika sürmektedir. Veriler katılımcıların gizliliğini koruyacak bir şekilde toplanmaktadır. Anket boyunca, herhangi bir şekilde kimlik bilgileriniz sorulmayacaktır. Ankete katılım tamamen gönüllülük esasına dayalıdır.

Yaygınlaştırma konusunda desteğinize ihtiyacımız var. Sizlerden ricamız, araştırmaya katılım çağrımızı olabildiğince öğrenci arkadaşlarınızla paylaşmanız. 

Ankete katılmak için linki tıklayınız:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfmiaWjLnZXBFBEtDFWXk_ej1_0qjJIUhpkCeOjW9gxqvW2Mw/viewform

tr_TRTurkish
tr_TRTurkish