Eyia5nuWUAE_GGy

İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Öğrencilerinden Eylem: “Konservatuvar Yerinde Güzel!”

İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı öğrencileri 9 Nisan Cuma günü bir araya geldi. Öğrenciler, eğitim gördükleri Kadıköy Rıhtım’daki tarihi binadan Göztepe’ye taşınma kararını protesto etti.

Okullarının taşınması kararını internet üzerinden öğrenen öğrenciler, tarihi binanın mülkiyetinin İstanbul Büyükşehir Belediyesinde olması sebebiyle Belediyeye konuyla ilgili dilekçe yazdıklarını fakat bir türlü geri dönüş alamadıklarını ifade etti. Basın açıklaması öncesinde şarkılı danslı eylem yapan öğrenciler, “Konservatuvar yerinde güzel!” diyerek eyleme devam etti. 

Bale Anasanat Dalı son sınıf öğrencisi ve İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Öğrencileri İnisiyatifi temsilcisi Ekin D. Akarslan grup adına yaptığı basın açıklamasında “Okulumuzun taşınma haberini internet üzerinden öğrenmenin üzüntüsü ve kızgınlığı içerisinde belediyeye ulaşabileceğimize inandığımız her türlü kanaldan iletişime geçmeye ve kararın netliği ve durumu hakkında bilgi almaya çalıştık. Bu süreçte İstanbul Büyükşehir Belediyesine onlarca mail, beyaz masaya şikayet formları ve belediye binasına gidip görüşme gerçekleştirmeye çalıştık. Ne Büyükşehir Belediyesinden ne de Büyükşehir Belediyesinin iletişim kanallarından, alınan karar üzerine bir bilgi ve yapılan itirazlara bir cevap alamadık.” ifadelerine yer verdi. 

Basın açıklaması sonrasında İstanbul Büyükşehir Belediyesinden net bir cevap istediklerini belirten öğrenciler eylemi sonlandırdı.

*Görsel İÜ’nün Sesi adlı sayfadan alınmıştır.

tr_TRTurkish
tr_TRTurkish