ExQysRpXEA03faR

Boğaziçi Üniversitesi Yönetimi İki Öğrencisine Disiplin Soruşturması Başlattı

Boğaziçi Üniversitesi yönetimi, iki öğrencisine disiplin soruşturması açtı. Haklarında disiplin soruşturmalarına konu olaylar: Boğaziçi Eylemlerinde okulun giriş kapısının üstüne çıkıp LGBTİ+ bayrağı sallamak ve okul içerisinde AKP karşıtı afiş asmak.

Boğaziçi Üniversitesine bağlı Özel Güvenlik Biriminin ve polisin, eylemler sırasında Boğaziçili öğrencileri Güney Kampüsün dışarısına çıkarmaması ve kampüsü ablukaya alması sebebiyle okulun giriş kapısına çıkıp LGBTİ+ bayrağı sallayan öğrencinin disiplin soruşturması bugün saat 15:00’da görülecek.

Bir diğer öğrenci ise 3 Mart tarihinde “Üniversiteler AKP Teşkilatı Değildir! Kayyumlar Gidecek!” yazılı afiş astığı gerekçesiyle disiplin soruşturması geçirecek. Öğrenci disiplin soruşturması kapsamında ifadesini 5 Nisan saat 14:00’da verecek.

Sosyal medyada öğrenciler, haklarında disiplin soruşturması başlatılan arkadaşlarına destek olmak için paylaşımlar yapıyor. Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri, herkesi LGBTİ+ bayrağı sallaması sebebiyle ifade verecek olan arkadaşına destek olmak için saat 15:00’da ifadenin alınacağı Eğitim Fakültesi önüne çağırdı.


tr_TRTurkish
tr_TRTurkish