bükak

#25KasımaGiderken Üniversitelerden Etkinlik Listesi

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü yaklaşırken üniversitelerde kadınlar ve LGBTİ’lar bir araya gelerek atölyeler, tiyatro ve sinema günleri, paneller, forumlar, yürüyüşler düzenleyerek birlikte daha güçlüyüz diyor. Bizler de dayanışmanın verdiği gücün, bir kişi daha eksilmeyeceğiz diyen bu çığlığın sesini büyütebilmek adına bu hafta boyunca düzenlenen ve düzenlenecek olan etkinlikleri derleyerek onlara ses olmak istedik.

İTÜ Kadın+ Dayanışması #25KasımaGiderken kadın mücadelesini tartıştıkları bir etkinlik ve İTÜ Cins Arı ile birlikte bir pankart boyama atölyesi düzenlediler. 

İÜ Kadın Hakları Kulübü Kadın Çalışmaları Komisyonu İstanbul Barosu Kadın Hakları Komisyonu Başkanı Avukat Şükran Eroğlu ile Şiddet Türlerini konuştukları bir etkinlik gerçekleştirdiler.  Kadınlar bugün de @iuyedincisanatsinema ile birlikte “In the Time of the Butterflies” filmi ile Mirabel Kardeşlerin hikayesini izleyecekler.

 Boğaziçi Üniversitesinde  Şiddete ve Tacize Karşı yürüyüş gerçekleşti. BÜKAK ve BÜ(S)K bugün de “Demir Çeneli Melekler” filmini izleyecek. Ayrıca kadınlar BÜKAK’ın gerçekleştireceği; 24 Kasım’da Eşitlikçi ve Güvenli İlişkileri konuşmak üzere ve 26 Kasım’da da Şiddete Karşı Dayanışma Güçlendirir adlı panelde bir araya gelecekler.

Bilkent Kadın Çalışmaları Topluluğu #MeToo gecesi düzenliyor.

ODTÜ’lü kadınlar da hemen her güne bir etkinlik düzenliyor. ODTÜ’lü Kadınlar olarak 24 Kasım’da gece yürüyüşü gerçekleştirecekler. Bugün de ODTÜ Toplumsal Cinsiyet Çalışmaları Topluluğu film gecesi düzenliyor. Daha pek çok etkinlik için sayfalarını buradan takip edebilirsiniz.

25 Kasım’da Hacettepe Üniversitesinde 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü başlıklı etkinlik çevrimiçi şekilde düzenlenecek. Ayrıca Hacettepe Üniversitesi Kadın Çalışmaları Topluluğu bugün şiddeti, okul içerisindeki mekanizmaları ve mücadele yollarını birlikte tartışacaklar.

#25KasımaGiderken, Bilgi Kadın+ Topluluğu ve Bilgi Gökkuşağı Topluluğu bugün saat 17.00’da basın açıklaması gerçekleştirecekler.

Özyeğin Üniversitesi Kadın Çalışmaları Kulübü, 25 Kasım’da “Şiddete Karşı Psikolojik Güçlenme” adlı etkinlik düzenleyecekler.

Koç Üniversitesi Kadın Dayanışma Kulübüİstanbul Sözleşmesi’nin Kadına Şiddete Karşı Mücadeledeki Yeri ve Önemi” isimli bir etkinlik düzenledi. Ayrıca kulüp bugün flört şiddeti üzerine konuşup tartışmak için Kış Bahçesi’nde buluşuyor.

Marmara Üniversitesi Kadın Hakları Kulübü, 26 Kasım’da Av. Şükran Eroğlu ile 6284 Sayılı Kanunu konuşacakları bir etkinlik düzenliyor.

Kampüs Cadıları, Denizli’de pazar günü şiddetin hukuki boyutunu, üniveristelerdeki şiddeti ve kadın mücadelesini konuştukları bir panel gerçekleştirdi.

Üniversiteli Feminist Kolektif ODTÜ’lü kadınlar ve lubunyalarla “Feminist Öz Savunma” atölyesinde buluşuyor.

Bahçeşehir Üniversitesi İnsan Hakları Kulübü bugün, “Osmanlı’dan 21. Yüzyıla Feminist Hareket” hakkında panel gerçekleştirecek.

Ege Üniversitesi Toplumsal Cinsiyet Araştırmaları Topluluğu, #25KasımaGiderken döviz atölyesi düzenliyor.

tr_TRTurkish
tr_TRTurkish