twitterbaranson

KYK Burs ve Kredi Davaları

Derneğimizin avukatı Baran Kaya, üniversite döneminde KYK’dan aldığı bursun, haberi olmaksızın krediye çevrilmesiyle ortaya çıkan borcun iptali için geçtiğimiz senelerde “ödeme emrinin iptal edilmesi” için dava açmıştı. Bu şekilde bir davanın açılması, birçok öğrenciye ve mezuna umut vermişti. Ayrıca öğrenciyi borçlandırarak hayata başlatan sistemin de sorgulanmasına da vesile olmuştu. Hala daha öğrenciliği sürecinde bursu krediye çevrilen birçok öğrenci ve sonrasında mezunlar, planlamadıkları büyük bir borçla karşı karşıya kalıyor.

3 Haziran Çarşamba saat 19.00’da Zoom üzerinden gerçekleştireceğimiz bu ikinci toplantımızda, Baran Kaya, hem kendi dava süreci hem de takip ettiği diğer davalar üzerinden, KYK burs ve kredi davalarının sürecine dair siz üniversite öğrencilerine ve mezunlarına aktarım yapacak ve sorularınızı cevaplayacaktır. KYK burs ve kredileriyle ile ilgili merak ettikleriniz ve sorularınız varsa, sizi toplantımıza bekliyoruz.

Toplantı KYK mağduru mezunlara da açık olmakla beraber üniversite öğrencilerinin katılımına açıktır. Katılım için formu doldurabilirsiniz. Herhangi bir sorunuz için bize info@civicspacestudies.org‘dan ulaşabilirsiniz. Toplantı güvenliğini sağlamak için, toplantıdan bir saat önce Zoom linki gönderilecektir.

Daha önce Zoom kullanmadıysanız, toplantı öncesinde indirmenizi tavsiye ederiz.

tr_TRTurkish
tr_TRTurkish