alan_00523

Alan(A)çık

Alanaçık, Sivil Alan Araştırmaları Derneğinin, Şiddetsiz Eğitim ve Araştırma Derneği ile işbirliği içinde düzenlediği bir dizi atölye çalışmasıdır. Siz katılımcıların, bu atölyelere katılımı aracılığıyla sosyal yaşamlarımızda bizim kullanımımıza “tahsis edilecek” alanı açmayı umuyoruz. Atölyeler her ay ”Rahatsızlık” temasıyla KargART ‘ta gerçekleşecek.

Yapmak istediğimiz şey, küçülen alanımızın verdiği rahatsızlığı sanat yoluyla ifade etmek ve bir araya geldiğimiz alanların sınırlarını genişletmektir.

Yaşadığımız bölgede, şehirde, sokakta, ofiste, evde bizi rahatsız eden nedir ?

İlk atölyenin konusu fotoğraf ve ilk konuğumuz Denef Huvaj olacak.

Fotoğraf atölyemiz için, güvenlik duygunuzu zedeleyen, endişeli ya da rahatsız hissetmenize yol açan bir nesne ya da durumu içeren fotoğraflar çekerek bize göndermenizi istiyoruz. Bu her gün yürüyerek geçmeniz gereken karanlık bir geçit, giyince taciz edileceğinizi düşündüğünüz bir kıyafet, bir görüntü , bir işaret… olabilir. Fotoğraf, nesnelerle mesafenizi ve onlarla iletişiminizi ölçer. Fotoğraf’ın (kendisinin) yanı sıra, fotoğraflarınız aracılığıyla çekincelerimizi, mesafelerimizi ve bizi baskı altına alan etkenlerini tartışacağız.

Fotoğraflarınızı atölye tarihinden önce info@civicspacestudies.org adresine gönderebilirsiniz.

Alan(A)çık, 19 Şubat 2019 günü, saat 19:00’da KargART’ta!

tr_TRTurkish
tr_TRTurkish